Brno

brno.nejadresa.cz - hlavní stránka
Dnes jeúterý 25. listopadu 2014
Svátek máKateřina
Aktuální teplota2.7 °C

Lidé museli kvůli požáru opustit dům, škoda je půl milionu

K požáru došlo v noci před třetí hodinou v bytovém domě na ulici Meluzínova v Brně. Plameny způsobily škodu půl milionu korun, dva lidé se zranili a 32 lidí muselo opustit své byty.

Kuba a Toby míří do nového domova

Dvě mláďata medvěda kamčatského se rozloučí s brněnskou ZOO.

Park před Janáčkovým divadlem zdobí fontána

Fontána ve tvaru opony a deset vodních trysek ozdobí prostor před divadlem do 16. listopadu.

Revoluční fitness BodyBody už je i v Brně

Včera bylo slavnostně otevřeno studio BodyBody, které využívá elektrickou stimulaci svalů. Jak tato technologie funguje v praxi, předvedl Muž roku 2014 Tomáš Dumbrovský.

Brno bude muset vyhlásit referendum o poloze nádraží

Soud rozhodl, že návrh přípravného výboru pro konání místního referenda o poloze osobního železničního nádraží v Brně ze dne 1. 8. 2014, doplněný dne 1. 9. 2014, nemá nedostatky. Aktivisté tak uspěli.

Skupina Morcheeba vystoupí 12. prosince v Brně

V plné a původní sestavě se zpěvačkou Skye Edwards se skupina Morcheeba vůbec poprvé představí v Brně v Bobycentru.

Máte pro nás tip? Napište nám na brno@nejadresa.cz

Včera18:50
Líbí68

Degustace v Marináda store už 4. prosince

Ve čtvrtek 4. prosince se v Marináda store uskuteční degustační večer španělských vín vedený Luďkem Nesibou. Čeká vás 8 vzorků + tapas k tomu. Start je v 19:00 a za večer zaplatíte 290 Kč na osobu. Místa si rezervujte na tel. 775 111 107.
Včera17:43
Líbí72

Limitované Beaujolais na Mikrofarmě

Beaujolais Nouveau je tu a při této příležitosti v Mikrofarmě nabízí limitované množství vína z rodinného vinařství Jean-Paul Brun, které je velmi často pozitivně hodnoceno, mimo jiné i vyhlášeným vinným kritikem R. Parkerem.
Včera16:45
Líbí99

Podpořte charitu na Férabelce

Férabelka je charitativní aukce kabelek, která se uskuteční 11. prosince v Two faces coctail baru. Výtěžek bude použit na podporu činnosti Ligy lidských práv a projektu Férová škola. Udělejte si místo ve své skříni a kabelku, kterou již nenosíte, ale zcela jistě by mohla udělat radost někomu jinému, věnujte na aukci. Někomu tak uděláte radost :)
Včera15:40
Líbí58

Stánky budou místo na Zelňáku na Moraváku

S lokalitou Moravského náměstí se letos musejí spokojit stánkaři, kteří se tradičně účastní vánočních trhů v Brně. Zelňák totiž už dlouhé měsíce zkoumají archeologové. Jediným problémem je, že na všechny stánkaře nezbude místo a navíc kvůli stánkům nebude na Moraváku kluziště. O celé problematice si přečtěte zde.
Včera14:32
Líbí94

Vydejte se na procházku vánočně nazdobeným Brnem!

Zpříjemněte si adventní dny a vydejte se na procházku vánočně vyzdobeným centrem města! Během této sváteční hodinové prohlídky si vyslechnete známé i méně známé brněnské pověsti a seznámíte se s tradicí vánočních Stromů republiky. Trasa vede Radnickou ulicí ke Staré radnici, dále Mečovou ulicí přes Dominikánské náměstí a končí na náměstí Svobody. Procházky se konají od 29. listopadu do 27. prosince každou sobotu a na závěr mimořádně i v pondělí 29. prosince. Více o akci se dočtete zde.
Včera13:34
Líbí83

Stromeček se rozsvítí 30. listopadu

V poslední listopadovou neděli se u expozice Beringia rozsvítí vánoční stromek. Pro všechny návštěvníky je připraven bohatý program plný zpěvu, tance a tradičních řemesel. Na různých místech zahrady si budete moci vyzkoušet zdobení perníčků a vázání adventních věnců, ochutnat africkou kávu a čokoládu, nahlédnout pod ruce kovářům a řezbářům, již tradičním je i komentované krmení některých zvířat. Mezi hosty nebude chybět Ilona Csáková.
Včera12:31
Líbí72

S Douglas Home Spa si budete připadat jako v lázních

Proměňte svou koupelnu v lázeňskou oázu s přípravky pro péči o tělo, pokojovou vůní a vonnými svíčkami z produktových řad Harmony of Ayurveda, Spirit of Asia a Beauty of Hawaii. Tři řady Douglas HOME SPA vyhovují rozdílným potřebám, touhám a emocím...
Včera11:35
Líbí58

Na oběd zajděte do Leonessy

Tip na dnešní oběd: Zaskočte do Leonessy, mají tu brokolicovou polévku a insalata Wardour, pollo gratinato al gorgonzola con patato al forno, fusilli alla bolognese a pochutnají si i milovníci pizzy - na jídelníčku naleznou pizzu prosciuto e carciofi.
Včera10:20
Líbí66

Kotě spadlo do hrobu, strážníci ho zachránili

V neděli dopoledne zavedly povinnosti strážníky na netypické místo. K uvězněnému zvířeti jeli přímo do areálu Ústředního hřbitova na Vídeňské. Jedna návštěvnice totiž postřehla nemotorné kotě, které přímo před jejíma očima spadlo do vykopaného hrobu. Z poměrně úctyhodné hloubky se vcelku pochopitelně nedokázalo samo dostat ven a ani žena mu nedokázala pomoci. Přispěchat proto museli strážníci s odchytovou tyčí a koťátko zachránit.
Včera9:15
Líbí90

Pospěšte si, Bodies tu budou už jen pár dní

Galerii Vlněna, na adrese Dornych 40/27, probíhá do konce měsíce ojedinělá výstava Bodies revealed, která odhaluje návštěvníkům lidské tělo v celé jeho složitosti a kráse. Více informací o výstavě i vstupenkách naleznete zde. Před galerií je poměrně rušno, tak pokud jedete autem, bude lepší, když zaparkujete ve Vaňkovce.
Včera8:09
Líbí59

Dnešní jubilea

Narozeniny dnes slaví zpěvačka Petra Černocká (*1949) a vítěz Československé Superstar 2009 Martin Chodúr (*1989).
Včera7:00
Líbí51

Významný den

Je to už 139 let, co si Joseph F. Glidden nechal patentovat ostnatý drát.

NAŠE TIPY

Herbie Hancock míří do Brna 29. listopadu

BODIES REVEALED / ODHALENÁ TĚLA Objevte taje i krásu lidského těla

ZAZ v Brně 1. prosince v hale Vodova

Olympic 11. 12. hala Vodova

Morcheeba v Brně Bobycentrum - pátek 12. 12.

Wellness Infinit Maximus Saunový svět v Brně

Katy Perry v Praze! 23.2.2015 v O2 areně

Judas Priest Pátek 26. června 2015, O2 Aréna

Re:Paráda První česká fashion knihovna

MARINÁDA STORE Kvalitní domácí a italské potraviny

Bytová restaurace Debut Jídlo připravované s láskou