Brno

brno.nejadresa.cz - hlavní stránka
Dnes jeúterý 30. září 2014
Svátek máJeroným
Aktuální teplota16.8 °C

Týden kávy startuje 1. října

Již počtvrté se v Brně koná Týden kávy. Nechte se zlákat lahodnou vůní i chutí v budově městské tržnice na Zelném trhu.

Foto: Ondřej Hlaváček

Do Brna míří zpěvačka ZAZ

Nejpopulárnější francouzská zpěvačka současnosti ZAZ se představí 1. prosince v hale Vodova se svým aktuálním albem Recto Verso.

Foto: 24-7promotions

Mikulovské vinobraní nezkazily ani kapky deště

Letošní ročník navštívilo na 40 tisíc lidí.

Foto: Michal Sekanina

Policisté varují před falešnými sbírkami

Prověřte si, komu dáváte peníze. Nemusí skončit u potřebných.

Foto: Policie ČR

Před Janáčkovým divadlem vzniká odpočinková zóna

Vedle zeleně by se před budovou divadla měly objevit i fontánky.

Foto: ČTK/Václav Šálek

Máte pro nás tip? Napište nám na brno@nejadresa.cz

DNES15:19
Líbí12
Vinoték je v Brně opravdu dost. Pokud ale chcete vzít své přátele do skvělého prostředí, kde se obsluha ve vínech skutečně vyzná, zajděte do PETIT CRU wine bar & shop. Nově tu k vínům prodávají také domácí paštiky manželů Jelínkových, a to ve třech variantách: Jemná, Kachní s ořechy a Bažantí se švestkami... Skutečná delikatesa.
DNES14:20
Líbí25
Dnes jsou to přesně dva roky, co je otevřen Bar, který neexistuje - fajn místo, když chcete posedět s přáteli nad dobrým drinkem v příjemném prostředí. A právě dnes se vyhlašují výsledky ankety Czech Bar Awards. Ukončí tento podnik nadvládu pražských koktejlových barů?
DNES13:22
Líbí44
Kvalita, čerstvost a profesionalita... Těmito vlastnostmi se pyšní v Mikrofarmě - brněnské zrárně a řeznictví. Dnes mají na pultě bio hovězí ossobuco, líčka, kližku, plec i kousky předního na guláš.
DNES12:23
Líbí56
V Placz Café mají výbornou kávu z pražírny La Bohème Café. Dobrá volba, jak strávit čas, když čekáte na vlak, kavárna je hned vedle nádraží. Navíc tu mají cupcakes, bezlepkové zákusky i tradiční francouzské makronky.
DNES11:20
Líbí58
Tip na dnešní oběd: V La Stradě mají Lasagne Spinaci e Ricotta nebo Caesar salát s kuřecím masem, vejcem a parmezánem, caesar dressing, nebo Kotlík z panenky a roštěné se šalotkou, opékaným bramborem a blanžírovanými rajčaty. Dobrou chuť!
DNES10:07
Líbí35
Strážníkům se podařilo najít sedmnáctiletou dívku, která utekla z moravskokrumlovského výchovného ústavu. Všimli si jí v jednom z židenických podniků při společném opatření s Policií České republiky proti nalévání alkoholu mladistvým. Slečna sice byla úplně střízlivá, hlídka ovšem při ověřování údajů z jejích dokladů zjistila, že po ní pátrá státní policie.
DNES9:03
Líbí66
Začněte den s BUBBLE TEA! Pokud ráno nestíháte snídani a ani čas na kávu zrovna nemáte, pak zkuste moka s mandlí na černém čaji s tapiokovými perlami jako já. Chutná skvěle a jemně karamelizované přírodní želé z Asie vám dodá energii minimálně na dopoledne :) Někdy zkrátka vedou první kroky do Bubbleology!
DNES8:19
Líbí56
30. září 2008 bylo po rekonstrukci otevřeno divadlo Reduta.
DNES7:30
Líbí38
Narozeniny dnes slaví tenistka Martina Hingisová (*1980), zpěvák Pavel Vítek (*1962) i italská supermodelka a herečka Monica Bellucci (*1964). Gratulujeme
DNES7:00
Líbí35
Dobré ráno, Brno! Dnes je Světový den moří.
Včera17:36
Líbí85
TAWAN Barceló Brno Palace slaví narozeniny! Celý den si můžete dopřávat masáže za polovinu ceny, kupovat poukazy se slevou 40 % a nebude chybět ani narozeninový dort od vyhlášené Cukrárny Kolbaba, prosecco a občerstvení. Večer se koná Narozeninová party.
Včera16:32
Líbí102
1. říjen je Mezinárodním dnem kávy a právě v tento den v Brně startuje Týden kávy 2014. Cílem akce je poukázat na kavárenskou tradici jihomoravské metropole a iniciovat zájem Brňanů o kulturu v kavárenském prostředí, v němž denně tráví značnou část svého času. Centrem festivalu se stane nově budovaná městská tržnice na Zelném trhu, která doslova od přízemí až po poslední patro ožije kávou. Nechte se zlákat tou lahodnou vůní...
Včera15:30
Líbí96
Už jste byli ochutnat vínko na náměstí Svobody? Do 3. října se tu konají Slavnosti vína. Bohatá nabídka stovky vín je doplněna rozmanitým občerstvením a na prodejní ploše nechybí ani řemesla tematicky spjatá s vínem a vinařstvím. Prodejní stánky jsou otevřeny denně od 10:00 do 20:00. Více o programu se dočtete tady.
Včera14:27
Líbí99
V H&M ve Vaňkovce mají velké slevy. Parádní kousky tu koupíte až o tři sta korun levněji než doposud. A to už stojí za nákupní hřích :) A jestli si nevyberete ve výprodeji, podzimní kolekce také není vůbec marná.
Včera13:41
Líbí51
Pokud jste se dnes večer těšili na Molierova Lakomce, pak vězte, že se představení kvůli nemoci ruší. Více info naleznete na webových stránkách.
Včera12:59
Líbí50
Z důvodu konání křtu tramvaje Městského divadla Brno bude dnes od 14:00 do ukončení akce (předpoklad 14:30) vyloučena tramvajová doprava na náměstí Svobody ve směru k hlavnímu nádraží. Více info čtěte tady.
Včera12:28
Líbí96
Dnes mají v Marináda store skvělý cheesecake mascarpone od Sorry - pečeme jinak. A kdybyste si radši dali domácí frgále, tak ty tu mají také :) K tomu dobrá káva a den je hned veselejší...
Včera11:39
Líbí87
Před malou chviličkou otevřeli v Leonesse. Pokud jste v centru a uvažujete, kam skočit na meníčko, pak je právě tato italská restaurace naším tipem. Třeba Penne al bacio dnes vypadají lákavě. Vyhlášená je i místní pizza. A buďte si jistí, že z jejich pistáciových kožených sedaček se těžko vrací do pracovního tempa :)
Včera10:59
Líbí65
Podzim není na draka! :) Vezměte své děti 2. října na drakiádu do Olympie. Společně s oblíbeným triem Maxim Turbulenc si vaši nejmenší zazpívají i zatančí, připraveny budou i soutěže, kreativní dílna a za pěkného počasí také pouštění vlastnoručně vymalovaných draků!
Včera10:10
Líbí62
Studio České televize se bude stěhovat do Líšně, kde vyroste moderní budova. O novém studiu v Brně se mluví už několik let. Vedení televize uvažovalo také o místě Jaselských kasáren v Králově Poli nebo o Bosonožské ulici ve Starém Lískovci. Nakonec však zvítězila právě varianta v Líšni, která vyjde zhruba na 299 milionů korun.
Včera9:05
Líbí71
Vykročte si do podzimních ulic v nových botách! V Humanicu na náměstí Svobody se to jen hýří zajímavými kousky v černé barvě. Zkrátka jak velí kolekce, BACK IN BLACK :)
Včera8:00
Líbí48
Narozeniny dnes slaví herec Michal Dlouhý (*1968), režisér Jiří Strach (*1973) a herečka Tereza Voříšková (*1989). Gratulujeme!
Včera7:00
Líbí40
Dobré ráno, Brno! 29. září 1929 se narodil Thomas Kenner - fyziolog, světově uznávaný odborník lékařského výzkumu a čestný doktor Masarykovy univerzity.

NAŠE TIPY

LA PUTYKA v Brně 2. a 3. října v Richard Adam Gallery

Lady Gaga míří do Prahy! The ARTPOP Ball, 5.10.2014 v O2 Areně

BODIES REVEALED / ODHALENÁ TĚLA Objevte taje i krásu lidského těla

ZAZ v Brně 1. prosince v hale Vodova

HUDBA HOLLYWOODU 24. - 26.9.2014 Rudolfinum, Praha

Re:Paráda První česká fashion knihovna

Wellness Infinit Maximus Saunový svět v Brně

MARINĀDA STORE Kvalitní domácí a italské potraviny

Bytová restaurace Debut Jídlo připravované s láskou